Konsuler i Bergen

28.02.2022

I Bergen finner man en rekke konsuler som representerer en gruppe med medlemmer som hver for seg kan bistå næringslivet med kontakter i utlandet. 

Under finner du en oversikt over hvilke land som er representert og hvem som er konsul for det enkelte land. 

Land

Fullt navn

e-post

Bangladesh

Eilif Døsen 

eilid@online.no

Belgia

Peter B. Namtvedt 

peter@namtvedt.no

Brasil

Olav Munch

olav.munch@grieghallen.no

Danmark 

Kjetil Smørås

kjetil.smoraas@debergenske.no

Estland

Karin Ellis 

karin@ellisculture.com

Finland 

Per Jæger 

per.jaeger@jaeger.no

Frankrike

Kjersti Fløttum 

kjersti.Flottum@uib.no

Georgia

Trude H. Drevland

trude.drevland@hotmail.com

Hellas 

Aristofanis Stefatos

aris.stefatos@gmail.com

Irland

Gavin Collins 

gavin.collins@honoraryconsul.ie

Island 

Kim Fordyce Lingjærde 

konsul@impress.no

Italia 

Erik Nordgreen 

erikno@enor.no

Japan 

Åge Vallestad 

age.vallestad@bergen.kommune.no

Kroatia

Arne Veidung

arne@veidung.com

Litauen 

Espen Selvik 

selvik@hotmail.com

Nederland 

Monica Salthella 

monica.salthella@formue.no

Portugal 

Tore Johan Mowinckel Skjensvold 

tjm@skjensvold.no

Romania

Thorstein Selvik 

thorstein.selvik@acecapital.no

Slovakia 

Torbjørn Haaland

th@iwatch.no

Spania

Casper Meland

casper.meland@marinebenefits.no

Storbritannia

Arnfinn J. Seim

britcon@alexgrieg.no

Sverige 

Per Gunnar Rasmussen

pgr@stromberg-gruppen.no

Sør-Korea

Øyvind Holte

oyvind.holte@holteconsult.no

Tsjekkia

Carl-Fredrik Joys

cfjoys@gmail.com

Tunisia

Bjørn Hugo Grinde 

grinde@hilland.no

Tyskland

Nils Rokne 

nils.rokne@edgegroup.com

Uruguay

Nordahl Anthonisen 

nordahl@anthonisen.com

Østerrike  

Gerhard B. Runshaug 

gerhard@dnah.no